Sveikinimo atvirukas: dovana kuri paliečia širdį

Skaitymo trukmė: 5 min.

Sveikinimo atvirukas – kokie jausmai pirmiausiai aplanko apie jį pagalvojus? Gal jaudulys netikėtai radus voką pašto dėžutėje? O gal tai nostalgiškas šventės jausmas, su vaišių kvapais, artimųjų klegesiu, bei atvirukais draugams ir giminėms, tiek gautais tiek įteiktais? O galbūt jausmingas prisiminimas gimtadienio progų ir atvirukų, kuriuos gaudavom ar džiaugsmingai dovanodavom ištisus metus? O gal jie atsiminimuose atgyja kaip senelių interjero detalės namams? Su meile įkurdinamos matomiausioje “sekcijos” vietoje, už stiklo?

Kas būtų pagalvojęs, kad dabartiniame skaitmeniniame amžiuje, kai technologijos vis labiau integruojasi į mūsų gyvenimą, „asmeninio prisilietimo“ svarba pamažu, bet grįžta.

Turbūt žinote tą jausmą,kai rankose laikomas atvirukas, tam neprilygs joks tekstinis pranešimas, joks elektroniniu paštu siųstas pasveikinimas, net ir su geriausias linkėjimais. Juk sveikinimo atvirukas tai visų pirma patirtis ir istorija, kai iš tikrųjų galite laikyti siuntėjo jausmus rankose. Dabar ir amžinai.Ir visai nesvarbu, ar tai gimtadienis, ypatinga proga, ar tiesiog intymi žinutė jūsų ypatingam žmogui.

O ką ir bekalbėti apie galimybę pritaikyti sveikinimo atviruko viršelį pagal progą, tuo padarant jį dar asmeniškesniu ir ypatingesniu. Joks elektroninis sveikinimas nepakeis ranka rašyto. Niekada. Sutikite, juk tik sveikinimo atvirukas gali sukelti tokius malonius prisiminimus, nes jo turinys dažniausiai siuntėjo ir gavėjo gyvenimo akimirkų kontekstas. Jie gali būti saugomi metų metus. Ir net popieriui pageltus, jausmai ir prisiminimai išliks, tokie, lyg visa tai būtų buvę vakar.

Kodėl atvirukai yra tokie prasmingi?

Šiandien turime tiek daug būdų, kaip akimirksniu bendrauti, kad apie sveikinimo atviruko siuntimą paštu dažnai pamirštame. Atviruko užrašymas užtrunka ilgiau,bei reikalauja daugiau dėmesio ir mąstymo, todėl ji yra daug asmeniškesnė ir prasmingesnė nei paruoštas tekstas ar elektroninė žinutė.

Karantino metu kanceliarinių prekių pardavimai išaugo net 300%. Ar galėtumėte patikėti, kad to priežastis buvo atvirukai? Panašu, kad daugėjant atvirukų pirkimui, daugelis žmonių grįžo prie tradicinių būdų susisiekti su draugais ir šeima, kurių negalėjo matyti.

Atviruką gauti, tai patirti visą spektrą pojūčių. Žiūrėti į adresą ir pagal rašyseną bandyti atspėti, kas jį atsiuntė. Su jauduliu ir nekantrumu plėšti voką. Šypsotis, pamačius nuotrauką, paveikslėlį priekyje, perbraukti jį rankomis. Apversti. Perskaityti ir vėl apversti. Dar kartą apžiūrėti į atviruko paveikslėlį. Galbūt nubraukti ašarą, galbūt plačiai nusišypsoti. Adresatas pasiektas. Ir tai ne pavardė, tai – jūsų širdis.

Tai subtili bet reikšminga galimybė pažymėti svarbiausius gyvenimo įvykius, nesvarbu, ar tai gimtadienis, vestuvės, jubiliejai, netektys ar meilės prisipažinimas. Gavę atviruką, gaunate galimybę išsaugoti apčiuopiamą prisiminimą apie ypatingą akimirką ar dieną. Jį galite išsaugoti, bet kada pažiūrėti ar parodyti kitiems. Atviruke išsaugosite akimirką, kurią galėsite liesti ar skaityti, vėl ir vėl. Tuo tarpu elektroninio pašto žinutės per greit pranyksta sraute, užsimiršta, pasimeta, o svarbiausia – niekada nesukurs tokio fizinio artumo jausmo, kaip atvirutė.

Sunku išreikšti emocijas žodžiu, atvirai parodyti jausmus ? Padarykite tai atviruku! Atsiprašymą ar užuojautos žinutę, kai jausmams reikia susikaupti, galite perduoti atvirutės pagalba. Rašydami atviruką, turite galimybę atidžiai apgalvoti žodžius. Juk sutinkate, kad elektroninės žinutės dažnai siunčiamos skubotai. O ar žinojote, kad atviruko siuntėjai taip pat gauna didelės emocinės naudos? Tyrimais nustatyta, kad parašę kam nors apgalvotą žinutę, jūs abu galite pasijusti žymiai laimingesni.

Skaitmeninio bendravimo amžiuje tai, kad kažkas skiria laiko apsilankyti parduotuvėje, išrinkti atviruką, užrašyti,išsiųsti, suteikia ypatingo jausmo. Tai dėmesio, rūpesčio ir atidumo ženklai, kurių šiais laikais taip dažnai pritrūkstame ir pasiilgstame.

Todėl kurkite savo istorijas, pradėdami arba tęsdami sveikinimo atvirukais tradiciją! Juk tik nuo mūsų pastangų priklausys, ar tos mielos tradicijos gyvuos artimųjų rate, ar išliks tvirtas ryšys tarp šeimos ir draugų. Tai jausmingas būdas parodyti savo artimiesiems, kad jie jums rūpi ir apie juos galvojate.

Nuo ko pradėti?

Išsirinkite savo mėgstamiausią sveikinimo atviruką iš gausios kolekcijos botanine ar gėlių tema. Užrašykite ir išsiųskite. Netrukus sulauksite artimųjų reakcijos. Mėgaukitės, istorija gimsta!


Kiti straipsniai

Success message!
Warning message!
Error message!