pavasarine interjero kompozicija

Pagaliau pavasaris!

Skaitymo trukmė: 4 min.

Pagaliau pavasaris! Tiesa, kol kas dar tik kalendorinis ir atgyjančios gamtos dar teks palaukti. Tačiau turiu tris slaptus triukus, kaip tingiai besirąžantį ir žiovaujantį pavasarį paskubinti skleistis. Ir ne kažkur ten toli, o čia pat- savo namuose. Aš be galo myliu gėles, todėl Story by Nature toks didelis pasirinkimas vazų, vazonų ir naujienų: gėlių daiginimo indų! Nepraleiskite progos apžiūrėti ir išsirinkti sau ar artimam žmogui originalią dovaną.

Nauja vaza - puiki pradžia švęsti pavasarį. Ir ne tik. Tiesa pasakius apdairiai parinkta vaza gali tarnauti ištisus metus: nuo pavasarinių tulpių, vasaros lauko gėlių, rudeninių kompozicijų iki įspūdingų Kalėdinių puokščių. Tai vienas universaliausių interjero aksesuarų, gaila dažnai neįvertinamas arba pamirštamas kaip puiki dovana. Jubiliejui, įkurtuvėms, mokytojo ar Motinos dienos proga, nėra progos, kuriai netiktų dovanoti puokštę dailioje vazoje. Išsirinkite mieliausią širdžiai, komponuokite tulpes, narcizus su besiskleidžiančiomis medžių šakelėmis, kačiukais, ir tegul pavasaris Jūsų namuose užgimsta naujoje vazoje!

Keraminės vazos

Stiklinės vazos

Modernios vazos

Stiklinės vazos

Stilingi kambarinių gėlių vazonai. Pavasarį atgimsta ne tik gamta už lango, bet ir palangių gyventojos- kambarinės gėlės. Ar žinoje, kad žiemą rekomenduojama šioms namų gražuolėms leisti pailsėti, persodinimą ir tręšimą atidėti pavasariui? Užtat kovas puikus metas tai pradėti daryti. Ir jei jau ruošiatės gėlyčių persodinimui, pasidairykite mūsų vazonėlių kolekcijoje. Čia atrasite tokių originalių, kurie akimirksniu taps įspūdingiausiu namų akcentu! Spalvos, faktūros ir formos žavės namiškius ir privers aikčioti Jūsų svečius. Tegul pavasaris prasideda džiugiomis emocijomis!

Daiginimo indai. Tai naujiena, kuria ypatingai džiaugiuosi! Kadangi esu visiškai gamtos žmogus, labai norėčiau savo aistra užkrėsti kuo daugiau žmonių! O daiginimo indai gali tapti puiki pradžia iš arčiau pažinti gamtos procesus, atrasti pilną jos grožį, tvariai ir nebrangiai papildyti savo kambarinių augalų kolekciją.

Beje, vaikai šia idėja liks ypač sužavėti! Tai ne tik leis jiems gamtą pažinti iš arčiau, bet ugdys smalsumą bei kantrybę: juk šakneliu gali tekti ir palaukti. Tačiau prizas to vertas: pačių užauginta gėlytė liks gražiu atsiminimu visam gyvenimui.

Stebėkite, kaip bręsta augalo šaknys, dalinkitės įsišaknijusios augalais su draugais, kolegomis ir kaimynais. Nustebsite, kokios galios turi mažas augalėlis stiprinant tarpusavio ryšius. Labai gali būti, kad būtent čia prasidės naujos draugysčių istorijos! Argi tai ne puiki dovana?

Kaip daiginti augalus. Atsargiai, yra rizika užsikrėsti daiginimo aistra!

Net neabejoju, kad vos pabandžius norėsis tai daryti dažniau ir daugiau. Eksperimentuoti su augalų sėklomis, šakelėmis ar kauliukais, galimybė užsiauginti retų augalų, parsivežtų iš kelionių ar močiutės sodo, patikėkite manim: savo sudaigintas ir išaugintas bus pats gražiausias ir brangiausias. Daiginti tikrai nesudėtinga, tačiau naujokams pravartu žinoti kelis patarimus sėkmingai pradžiai.

  • Jūsų daiginimo eksperimentui reikės: stiklinio indo (jei norite stebėti šaknų augimo procesą) bei porcelianinės daiginimo lėkštutės. Augalo daiginimui naudokite švarų vandenį.
  • Dauguma kambarinių augalų galima dauginti atžalomis. Nuo sveiko augalo nukerpamas stiebelis ir merkiamas į vandenį. Maždaug po poros savaičių jis išleidžia šaknis ir būna pasiruošęs persikelti į vazonėlį su žemėmis.
  •  Jei daiginate didelę sėklą, kauliukus arba svogūnėlius, vandens pilkite tiek, kad tiek, kad visada šiek tiek liestų augalą, patogiai įsitaisiusi lėkštutėje.
  • Reguliariai atnaujinkite vandenį ir sekite, kad jo augalas gautų optimaliai: liestų, kad galėtų leisti šaknis, tačiau nebūtų per daug apsemtas, kad nesupūtų.
  • Kol augalas išleis šaknis, laikykite jį šviesoje vietoje, tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių.
  • Daiginti galite ne tik šakeles, bet ir kitas gamtines sėklas. S dydžio lėkštutėse giles ir kaštonus. L dydžio lėkštutėse didesnius kaktusus, gėlių svogūnėlius, avokadų ar mangų kauliukus, net svogūnus  kurie ne tik suteiks pavasarinio skonio patiekalams, bet ir papuoš virtuvės palangę.

Ir svarbiausia: linkiu atrasti laiko ir smalsumo išbandyti naujus dalykus, pažadinti vaizduotę, įkvėpti gyvybės savo namų erdvei ir pakrauti juos nauja energija. Ši pavasario magija, tikrai paspartins jį greičiau apsilankyti Jūsų namuose ir širdyse!


Kiti straipsniai

Success message!
Warning message!
Error message!