Natūralus dekoras, puošiantis Kalėdinę eglutę

Skaitymo trukmė: 4 min.

Gamtinės medžiagos leis prisiminti eglutės puošimo ištakas, juk nuo to viskas ir prasidėjo. Kabinkite medinius,
veltus žaisliukus, apelsinų griežinėlius, kankorėžius, cinamono lazdeles. Toks dekoras ypač patiks kūrybiškoms asmenybėms, vertinančioms tvarumą, natūralumą. Taip pat šeimoms, kurios į kūrybinį procesą stengiasi įtraukti ir vaikus. Dalį žaisliukų galite nusipirkti, tačiau jei šią kolekciją papildysite ir savo rankų gaminiais, eglutė taps itin asmeniška ir unikali.

Kurkite namuose šventinę laukimo nuotaiką. Kalėdiniai eglutės žaisliukai tikrai dovanos tą magišką atmosferą. Ir visai nesvarbu koks yra jūsų mėgstamas stilius: klasika – su burbulais ar eklektika.

Štai keli praktiniai patarimai, kaip suteikti Kalėdiniam dekorui individualumo ir stiliaus.

  • Ar žinote, kad yra maždaug paskaičiuota, kiek reikėtų žaisliukų 2 metrų eglei? Tai maždaug 84 žaisliukui, arba 12  vienetų 30 cm plotui. Jei norisi gausaus ir turtingo papuošimo – šį skaičių padauginkite iš 2.
  • Norėdami išlaikyti vientisą vaizdą – turėkite rezultato viziją, puoškite eglutę dalimis: pagal spalvas, temas, naujai įsigytus žaisliukus derinkite prie jau turimų. Jei siekiate estetiško stiliaus, pasirinkite vienos rūšies žaisliukus, juos kabinkite proporcingai per visą eglutės dydį, o likusius – kur norisi.
  • Jei turite teminę kolekciją, pavyzdžiui gyvūnėlius, paskirstykite juos per visą eglutės plotį ir aukštį, komponuokite tarp  burbulų, snaigių ar kankorėžių
  • Dauguma žaisliukų yra su pakabinimu, tačiau jei namuose yra vaikų ar gyvūnų – apsvarstykite puošimą su juostele. Taip tvirčiau laikosi, tarsi apgaubia šaką, todėl saugiau, nei tiesiog kabo. Šis būdas kur kas saugesnis, jei į medį atsitrenktų dūkstantys vaikai ir ar jūsų naminis gyvūnas sugalvotų patikrinti eglutės puošmenas.
  • Žaisliukai su gyvūnėliais taip pat puiki idėja užpildyti advento kalendorių. Ypač jei vaikas jau turi mylimą gyvūną ar svajoja apie jį.
  • Pagalvokite kokius gyvūnus, paukščius vaikas mėgsta. Ar norėtų geriau pažinti? Gal žiema lesinate paukštelius? O gal tyrinėjate žvėrelių pėdsakus miško pusnyse? Stipresnei žiemos nuotaikai sukurti, rinkitės tokius gyvūnus, kaip elniai, stirnos, baltieji lokiai, pingvinai. Priderinkite Kalėdines pagalvėles ir aksesuarus su šia tema. Štai, žiemos pasaka jaukiai įsikūrė Jūsų namuose!
  • Skatinti pažinti, mylėti ir saugoti gamtą galima pasitelkti ir rankdarbius. Pavyzdžiui medines figūrėles. Kartu su vaikais jas dažyti, tokiu būdu ne tik pažinti miško gyventojus ir augalus, bet ir susikurti dekoracijų savomis rankomis. Ar pagalvojote apie galimybe miško gyventojais puošti ne tik eglutę? Pavyzdžiui knygų lentyną, vaikų kambario palangę.
  • Norėdami visuose namuose ne tik sukurti šventinę nuotaiką, bet ir išlaikyti vientisą dekoro stilių, likusius žaisliukus, dekoracijas paverskite valgomojo stalo, knygų lentynų, palangių dekoro elementais. Tai padės visam puošimui derėti išlaikant tą pačią temą.
  • Idėja smagiai veiklai kartu: paprašykite  vaikų nuspalvinti miške surinktus kankorėžius, giliukus, kaštonus ar šakas šių metų namų dekoro ar vaikui labiausiai patinkančia spalva. Sudėkite į dubenį, krepšį, tegul tai tampa dekoracijų dalimi!
  • Galbūt nuspręsite su vaiku nupiešti, pagaminti ar iškirpti mėgstamą arba trūkstamą gyvūną? Pritvirtinkite virvelę ir kabinkite. Gal kitais metais pavyks rasti tokį žaisliuką, o gal pamatyti gyvai šį gyvūnėlį – juk Kalėdos svajonių pildymosi metas!

Na ir svarbiausia eglutės dekoravimo taisyklė: nesvarbu kokį stilių pasirinksite, svarbiausia, kad Jums būtų gražu, miela ir jauku. Kad kiekvienais metais eglutės puošimas taptų maža švente su savomis tradicijomis, kad ši puošmena kuo ilgiau džiugintų ir artėjant Trims Karaliams su lengvu liūdesiu pagalvotumėt: „kaip gaila nupuošti“.


Kiti straipsniai

Success message!
Warning message!
Error message!