Misija: kaip išrinkti įkvepiančią dovaną?

Skaitymo trukmė: 3 min.

Jei atvirai, tai nemėgstu dovanų vadovų, mano dovanų idėjos gimę iš intuicijos ir iš širdies. Kaip sau. Todėl dažniausiai ieškodama dovanų, bandau susitapatinti su tuo žmogumi, bandau įsivaizduoti: ar norėčiau tokią dovaną gauti, jei būčiau jis. Žinoma, išimčių visada pasitaiko, kaip pavyzdžiui – tikrai žinau, ko žmogus nori. Svarbiausiai apie ką reikia pagalvoti renkant dovaną, tai apie tą žmogų, kuriam ją teiksite. Ką jis mėgsta veikti, kuo domisi, kur keliauja, ko siekia, kuo šiuo metu domisi, apie ką svajoja. Kokie jo pomėgiai ir kuo dalinasi su jumis. Galiausiai skiriasi šventės paskirtis ir tradicijos – juk ne visos Valentino dienos idėjos bus tinkamos idėjos tėvo dienai, tiesa?

Galbūt jis virtuvės virtuozas? Gal iš rankų nepaleidžia knygos? Gal jis kiečiausias giminės grybautojas? O gal be galo myli gėlės, turi gražų sodą ir neatsidžiaugia derliumi? Arba gal mėgsta eksperimentuoti ir išbandyti kažką naujo, vis užsiima kokiais nors rankdarbiais? Negali pamiršti atostogų Italijoje ir su nostalgija prisimena alyvmedžių ar citrinų giraites? Mėgsta stebėti paukščius ir kaip tik neseniai užsiminė, kad norėtų apie juos daugiau sužinoti? O gal tiesiog pasiguodė, kad interjero stiliai ne jo arkliukas ar, kad namuose pasigenda daugiau jaukumo? Galbūt verta pamąstyti apie dovaną, kuri padėtų jam užsiimti pomėgiu, prisiminti atostogas ar derlių, o galbūt gražų gėlės žiedą?

O ką, jei padovanotumėt daiktą su istorija ir linkėjimu? Tokia dovana puikiai tiktų net ir verslo partneriui, kurtų šiltą, betarpišką santykį, stiprintų emocinį ryšį. Pamenat: mažos dovanėlės stiprina draugystę? Nuo savęs pridėsiu: jos dar kuria istoriją, tvirtina santykių šaknis, atveria kelius į būsimas malonias patirtis.

Svarbu prisiminti, kad gautos dovanos emocijos stiprumas niekaip nesusijęs su dovanos dydžiu ar kaina. Netikėta dovanėlė atsiminimuose gali išlikti žymiai ilgiau, nei brangus pirkinys. Kartais gali pakakti apgalvotos smulkmenos, laiku parodyto dėmesio, užuominos, kad žmogus tą momentą širdyje išsaugotų visam gyvenimui.

Ar galėtumėte patikėti, kad tinkamos dovanos parinkimas taip pat prisideda prie tvarumo skatinimo? Juk dovanai, kuri atitiks žmogaus pomėgius ir poreikius, kuria jis mėgausis ir džiaugsis, tikrai ras vietos ir širdyje ir namuose. Todėl tikrai verta skirti laiko apgalvotai dovanai, na, o jei vis tiek jaučiatės pasimetę, susiskambinam: pasitarsim ir kartu įminsim įkvepiančios dovanos uždavinį.


Kiti straipsniai

Success message!
Warning message!
Error message!