vazos ir vazonai

Atnaujinkite namus pavasario dvelksmu

Skaitymo trukmė: 4 min.

Sakoma, kad namų jaukumas, tai nesibaigianti kūryba. Tačiau pavasarį kaip niekad juose norisi permainų. Kad paskubintumėt pavasarį apsilankyti savo namuose, pasidalinsiu keliomis paparastomis pavasario dekoravimo idėjomis.

Asmeniškai aš pavasarinio dekoro visada labai laukiu. Būtent tada namai atgyja ir tampa ryškesni, spalvingesni ir gaivesni. Ir tam tikrai nereikia jokių esminių pertvarkų, kartais pakanka vos kelių naujų detalių:

1. Sumaniai atnaujinus namų tekstilę, be didesnių išlaidų sukursite pavasario gaiva alsuojančią namų atmosferą. Pagalvėlės, pledais, stalo takeliai ar tiesiog virtuviniai rankšluoščiai: rinkitės šviesesnes spalvas ir lengvesnius audinius. Lino ir medvilnės audiniai yra lengvi ir puikiai tinka pavasariui!

Savo namuose šiais metais nusprendžiau pradėti nuo erdvės, kur visada šviečia saulė. Valgomojo erdvė tampa vieta, kurią pavasaris paliečia pačią pirmąją. Stalo padėkliukai, servetėlės, staltieses gali tapti ankstyvo pavasario ženklais, nes jų pagalba greičiausiai sukuriama norima nuotaika. Audinius rekomenduoju rinktis šviesios spalvos su minimaliomis detalėmis.

Šviesesni audiniai yra puikus būdas pasveikinti pavasarį, suteikti patalpai lengvumo, šviežumo ir švaros pojūtį. O juk to pavasarį kaip tik ir ieškome, tiesa? Kurkite gaivų jaukumą, nes šilumos dar teks palaukti….

2. Niekas taip užtikrintai neskelbia pavasario, kaip besiskleidžiantys gaivūs pumpurai. Pasimerkite medžio šakų: forsitijos, beržo ar kačiukų. Jie ne tik pripildys namus gaivaus gamtos dvelksmo, bet ir suteiks malonumą stebėti besiskelidžiančius pumpurus. Arba spalvingų tulpių, kvapnių narcizų, ar įvairiaspalvių anemonų žiedų. Lengviausias būdas įnešti pavasario į savo namus yra šviežios gėlės ar žalumynai.

3. Įsigykite žydinčių svogūnėlių, naujų kambarinių augalų, persodinkite esamus kambarinius augalus. Dabar tam pats metas, jums bus atsidėkota vešlia žaluma ! Net moksliškai įrodyta, kad žaluma mažina stresą ir ramina. Taigi, kuo jos daugiau, tuo geriau!

4. Švaru ir gaivu! Pavasaris yra idealus metas išvalyti, sutvarkyti ir „atgaivintus“ savo namus. Sakoma, kad į namus dvelkiančius gaiva, pavasaris greičiau ateina.

5. Patikrinkite indus! Gal naujai atrasite mėgstamą bet primirštą, o gal nuspręsite pagaliau leistis į sendaikčių medžioklę ir rasite spalvingą indą, kuris kaip tik šių metų interjero tendencija.

6. Leiskite maistui tapti dekoru. Dubuo su vaisiais ar daržovėmis ant virtuvės stalo, pamerkti žalumynai stiklinėje, ne tik suteikia spalvų, bet ir paskatins pavasarį pasitikti sveikiau.

7. Prie durų pasikabinkite pavasarinį vainiką – pasveikinkite praeinančius ir pasitikite svečius. O ir patiems į papuoštus namus sugrįžti bus dar džiugiau.

8. Įsigykite ką nors geltono. Geltona spalva skatina jaustis laimingais. Be jokios abejonės, tai puikiausias būdas linksmai ir šviesiai pasitikti pavasarį. Eksperimentuokite paprasčiausiais būdais, pavyzdžiui maišelį citrinų sudėję į dailų dubenį. Norite ilgalaikės kompozicijos? Tuomet įsigykite citrinų dekoracijas. Ieškote originalių sprendimų? Pabandykite susikurti gėlių ir citrinų kompozicijų. Išsilaikys kelias dienas, o pavasarinių spalvų dozė ir nauja forma privers nusišypsoti kiekvieną kart žvilgtelėjus! Galiausiai: lengviausias būdas gali būti tiesiog geltonų tulpių puokštę.

9. Atnaujinkite savo meno kūrinį, foto rėmelius ar sienų dekorą. Sezoniškai keisti meno kūrinius yra paprastas ir ekonomiškas būdas atnaujinti dekorą ir pasveikinti pavasarį. Gal užteks tiesiog įsigyti naujus rėmelius ar pakeisti rėmeliuose esančią foto?

10. Pertvarkykite baldus ir aksesuarus. Aš neperstatau baldų, bet mėgstu kilnoti vazas, aksesuarams rasti namuose naujas vietas. Daugiau dėmesio skirkite užmirštai lentynai, nemėgstamam namų ar niūriam kampui.

Nepamirškite ilgiau būti lauke, džiaugtis ilgėjančiomis dienomis, gaudyti saulės spindulius ir daugiau šypsotis. Nes namai tai vieta, kuri yra ten gyvenančių žmonių nuotaikų ir energijos atspindys! 

Tikiuosi, kad radote vieną ar dvi idėjas, kurias galite panaudoti sutikdami pavasarį savo namuose. 


Kiti straipsniai

Success message!
Warning message!
Error message!