Namų interjeras ir džiovintos gėlės: modernus renesansas

Skaitymo trukmė: 5 min.

Aš be galo myliu šviežiai skintas gėles. Jas atrandu ir pamatau visur, net maisto parduotuvių skyriuose. Kvapas, spalva, žiedo forma ar graži kompozicija, mane gali sugundyti stabtelėti prie jų ilgėliau. Manau nesu išimtis, juk ne veltui gėlės atlieka ne tik dekoracijos vaidmenį, jos taip pat stiprus pagarbos, atsiprašymo, draugystės, dėkingumo ženklas. Ar pastebėjote, kaip pasikeičia namai, kai juose atsiranda pamerktų gėlių puokštė? Mano namuose jų niekada nepritrūksta, vasara, žinoma, tai dažniausiai būna sezoninės gėlės. Viena mėgstamiausių, turbūt, vėdrynas. Ir tikrai kaskart liūdžiu, kai jos pražydi, paruduoja ir tenka išmesti.

Priežastys atrasti džiovintas gėles

Tačiau naujausia gėlių dizaino tendencija išsprendžia šią problemą, siūlydama puošti namus džiovintomis gėlėmis, augalais ar žolėmis. Ir jei visai neseniai džiovintų augalų dekoracijos pagrinde buvo idėjos Kalėdoms, dabar jos populiarios ištisus metus, įskaitant ir vasarą. Toks dekoras džiugins ilgiau, ir kas be ko, tai kur kas ekonomiškiau, jei gėles dažniausiai tenka pirkti. Verta paminėti, kad džiovintos gėlės neturi žiedadulkių, todėl tai puiki alternatyva alergiškiems žmonėms.

Šiai gėlių madai neliko abejingas nei vienos šalies interjero dizaineris Europoje, Amerikoje, Kanadoje, Japonijoje ar net Indijoje. Turbūt jau esate atkreipę dėmesį, kad ir Lietuvoje vis dažniau galima pastebėti džiovintų gėlių dekoracijų ofisuose, įvairiose šventėse. Nuo kuklių minimalistinių, iki prabangių ir sudėtingų kompozicijų.

Viena iš priežasčių yra jų ilgaamžiškumas ir ilgesnis tarnavimo laiko. Tinkamai prižiūrimos džiovintos gėlės gali išlikti metų metus, todėl yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nenori jų priežiūrai skirti daug laiko. Tai ypač patrauklu sąmoningesnei jaunajai kartai, besirūpinančiai ekologija ir tvarumu. Tokias gėles tiesiog laikykite sausai, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių.

Be tradicinių džiovinimo būdų, pastaruoju metu itin išpopuliarėjo vadinamos „amžinasis“, arba tūkstantmečio, augalų stabilizavimas. Tai konservavimo procesas kuris užtikrina aukščiausios kokybės džiovintas gėles ir augalus. Džiovinama yra specialioje kameroje, vėliau apdorojama tirpalu, pagamintu iš glicerino, vandens, stabilizatorių ir dažiklių. Taip apdorotų augalų pasirinkimas įvairus ne tik formomis bet ir spalvomis: nuo pastelinių iki ryškių.

Praktiška mada

Šiai tendencijai populiarėjant „Instagram“ bei „Pinterest“ socialiniuose tinkluose, Etsy pardavimo platformose tokių augalų pardavimai šovė į netikėtas aukštumas. Vien „Instagram“ tinkle interjero idėjos pažymėtos daugiau nei 2,5 milijonais grotažymių, susijusių su džiovintomis gėlėmis. Populiariausi šiuo metu tarp jų smilgos ir palmių lapai.

Verta paminėti, kad dvejus metus iš eilės, džiovintos gėlės buvo eksponuojamos Londone „Chelsea Flower Show“, kur kiekvienais metais yra pristatomos sodų ir gėlynų tendencijos, įkvėpimai diktuojantys madas gėlių ir sodo pasaulyje. Todėl šis populiarumas neaplenkė ir interjero dizainerių, stilistų, dekoratorių, bei floristų pasirinkimo.

Ir tai toli gražu nėra žiemos sezono gėlių dekoro tendencija. Žmonės sąmoningai renkasi džiovintas gėles visais metų laikais, nes jos suteikia patalpai dinamikos, tekstūros, trūkstamo akcento. Derančios prie bet kokio stiliaus interjero, tokios gėlės tarsi aliuzija į gamtą, kas pastaruoju metu tapo itin aktualu miesto ir ypač didmiesčio gyventojams. Juk nuolat skubantys, dažnai keliaujantys miesto gyventojai ne visada spėja pasirūpinti gyvomis gėlėmis namuose, neretai laiko pritrūksta ir pasidžiaugti jomis. Tuo tarpu džiovintos gėlės be didelių pretenzijų priežiūrai, akį džiugins kur kas ilgiau.

Tokių augalų ir gėlių pasirinkimo gausa leidžia kurti įvairaus dizaino ar sudėtingumo kompozicijas. Net ir pavieniai augalai, skirtingai nuo gyvų gėlių kompozicijų, yra skulptūriški, dekoratyvūs ir išties verti dėmesio. Tik viena eukalipto šakelė pati savaime yra nepaprastai graži ir tokia gali išlikti metų metus.

Pasileiskite kasas kūrybai

Norite išbandyti augalų džiovinimą patys? Nusipirkti eukaliptų ar alyvmedžių šakelių ryšelį iš gėlių parduotuvės. Keletą dienų palaikykite šviežius vandenyje ir tada leiskite jiems išdžiūti. Vienintelis dalykas, kurį reikia žinoti apie džiovintus augalus, yra tai, kad jie yra gležni ir trapūs. Norėtumėt išbandyti savo kūrybines galias, tačiau pristingate laiko augalų rinkimui ir džiovinimui, neturite tam vietos ar galimybių, o galbūt norite greitesnio rezultato? Tuomet siūlau išbandyti kūrybinius rinkinius iš džiovintu augalų. Nuo klasikinių vainikų, iki modernių ir originalių kompozicijų medicinos buteliukuose. Arba tiesiog išsirinkite dekoraciją, paveikslą ar jau sukurtą kompoziciją su džiovintais augalais. Raskite jai tinkamą vietą interjere ir stebėkite kaip namų interjero dizainas atgyja!


Kiti straipsniai

Success message!
Warning message!
Error message!